Corten plienas

corten plieno

PREKYBA

Ilgaamžis ir stilingas plienas išskirtiniams Jūsų poreikiams
corten plieno

YPATYBĖS

Corten plienas – tai atsparus atmosferos veiksniams konstrukcinis plienas, kuris savo savybėmis nenusileidžia nerudyjančiam plienui. Corten plienai gaminami išskiritnai tik pagal U.S Steel Corporation licenziją ir jiems būdingas didelis atsparumas klimatinei korozijai, kuris pasiekiamas įmaišant į plieną nedidelius kiekius chromo, vario ir nikelio. Šį plieną galima be jokios apsaugos naudoti atvirame ore, kur plieno paviršių nuolat veikia besikeičiančios oro sąlygos, t.y. paviršius nuolat drėksta ir džiūsta. Tada šio plieno paviršiuje susidaro apsauginis patinos sluoksnis. Paprastai kalbant plienas gali rudyti, o rudys tampa jo apsaugine danga.

Šis plienas – ne tik moderni, bet ir atmosferos sąlygoms itin atspari medžiaga. Subtilios rudos spalvos patina padengtas metalo paviršius gerokai skiriasi nuo dažytų ar kitų paviršių ir praktiškumu (nereikalauja valymo, perdažymo ir pan.), ir atsparumu korozijai. Dėl plienui legiruoti naudotų elementų, patina yra tanki ir beveik nelaidi deguoniui. Jei šis plienas dažnai sušlampa, o paskui išdžiūsta, jo naudojimo laikas tik pailgėja.

Corten plieno paviršiaus kitimas bėgant metams:

Corten plienas yra nuostabi medžiaga, kuri visame pasaulyje užkariauja vis daugiau sodo ir miesto erdvių, jo unikali išvaizda (sodri oranžinė spalva) ir natūraliai oksiduojantis paviršius tampa itin pageidautina medžiaga daugeliui architektūrinių projektų. Šis plienas dažnai naudojamas kraštovaizdžio architektūrai, fasadams, tvoroms, šviestuvams ir dar daugelyje lauko sričių. Panaudojus šį metalą išsprendžiama daug problemų - nereikia baimintis, kad laikui bėgant nusilups dažai (kas labai dažnai nutinka panaudojus dažytus metalus), kad gaminys bus paveiktas korozijos ir taps nefunkcionalus (taip dažnai nutinka su nekokybiškai paruoštais lauko gaminiais), kad taps nuobodus ir nemadingas (Corten metalo spalva nuolat kinta), taps nekokybikšas (šis metalas laikui bėgant tik stiprėja - išsiskirianti patina uždaro metalo poras ir neleidžia jam korozijuoti).

Visi corten plieno gaminiai yra unikalūs, ir kiekvienas gaminys yra skirtingas savo patinos pasidengimo spalvos intensyvumu. Kai pradžioje gaminys būna šviečiai oranžinis, metams bėgant gaminys vis labiau tamsėja. Taip pat corten plieno gaminiai veikiami skirtingų oro sąlygų, kaip temperatūrų, lietaus, saulės, pavėsio, drėgmės, šalčio, sąlyčio su kitais gaminiais, įgauna savitą, individualų estetinį vaizdą.

Taip pat šio plieno itin didelės panaudojimo galimybės ir interjere (vidaus patalpose), tačiau šiuo atveju Corten plienas privalo būti apdirbtas specialiomis priemonėmis (žiūrėkite skiltį "Rūdinimo priemonės").

Įvairių šio plieno panaudojimo sričių lengvai rasite į „Google image“ sistemą įvedę tokius raktinius žodžius, kaip: Corten products, Corten design ir panašiai..

Nors šis plienas daugiau pritaikytas naudoti lauke (lyjant ir džiūstant išgaunamas plieno išorės kitimas ir rudyjimas), pastaruoju metu žmonės geidžia perkelti ryškų rudyjimo efektą ir į interjero aplinką (baldų dalys, sienų akcentai, židinių padai, kt.). Reikia suprasti, kad be nuolatinio plieno drėkimo ir džiūvimo lauko sąlygomis, rudyjimo efektas neatsiras. Tačiau tai galima atlikti su specialiomis cheminėmis medžiagomis, kai pirma padengiamas metalas rudyjimo aktivatoriumi ir, pasidengus patinos sluoksniui, užtepamas lakas naudojimui vidaus patalpose.

Daugiau idėjų, kaip panaudoti šį nuostabų plieną interjero erdvėse galite rasti paieškos sistemoje įvedę raktinius žodžius: Corten indoor, Corten inside ir kt.

Turite klausimų? Reikalinga konsultacija?

Kreipkitės ir mes mielai Jus konsultuosime, padėsime išsirinkti, optimaliai suplanuoti medžiagas, jų kiekius, įvertinti sąmatą, aptarsime montavimo galimybes ir kitus klausimus
Pateikti užklausą