Pirkimo taisyklės

Pirkėjo teisės

Pirkėjai prekes įsigyja elektroninėje parduotuvėje, užsakydami el. paštu ar telefonu pagal LR Civilinio kodekso 6.228 (7) str.

– Pirktos internetu prekės grąžinamos vadovaujantis LR Civilinio kodekso nuostatomis. Sutarčių, kurių negalima atsisakyti sąrašas pateiktas CK 6.228 (10) str. 2 d.

– Pirkėjas turi teisę atsisakyti pirkimo-pardavimo sutarties, sudarytos naudojant ryšio priemones, pranešdamas apie tai raštu pardavėjui per keturiolika dienų (CK 6.228 (10) str.), kokybišką, nepažeistą prekę, nuo užsakymo pristatymo dienos (klientas siuntos priėmimą patvirtina parašu kurjeriui), o grąžinimo atveju išlaidas padengia klientas.

– Pirkėjas neturi teisės pasinaudoti nurodyta teise atsisakyti sutarties, jeigu sutartis buvo sudaryta dėl garso ir vaizdo kūrinių ir fonogramų bet kokiose vaizdo ar garso laikmenose, kompiuterių programų tiekimo ir pirkėjas pažeidė pakuotės apsaugas;

– Jeigu pirkėjas pasinaudoja teise atsisakyti sutarties, kai už daiktą visiškai ar iš dalies sumokama pagal tam tikslui pardavėjo ir pirkėjo arba pardavėjo ir trečiojo asmens sudarytą vartojimo kredito sutartį, tai ta vartojimo kredito sutartis turi būti nutraukiama be jokių papildomų įsipareigojimų pirkėjui;
– Jeigu klientui buvo suteikta papildoma pasiūlymo nuolaida, ta nuolaida yra automatiškai atšaukiama tuo atveju, kai klientas atšaukia (ar grąžina) bent vieną kokybišką užsakymo pagal tokį pasiūlymą prekę;
– Pirkėjas turi teisę atsiųsti tik raštišką prašymą dėl prekės grąžinimo, nutraukiant pirkimo-pardavimo sutartį, nesiųsdamas pačios prekės. Tokiu atveju Pardavėjas, gavęs pranešimą apie sutarties atsisakymą, per penkiolika dienų privalo atsiimti daiktą, o Pirkėjas įsipareigoja apmokėti prekių grąžinimo išlaidas.
– Pirkėjas, manantis, kad buvo pažeistos jo teisės, turi ne vėliau kaip per tris mėnesius nuo pažeidimo dienos raštu kreiptis į Pardavėją ir išdėstyti savo reikalavimus. Pardavėjas privalo ne vėliau kaip per 14 dienų nemokamai išnagrinėti prašymą ir pateikti išsamų motyvuotą rašytinį atsakymą, pagrįstą dokumentais. Jei problemos išspręsti nepavyksta, Pirkėjas turi teisę kreiptis į vartojimo ginčus neteismine tvarka sprendžiantį subjektą (Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba, adresas Vilniaus g. 25, LT-01402 Vilnius, www.vvtat.lt) arba į teismą.
– Prašymus ar skundus dėl galimų vartotojų teisių pažeidimų pirkėjas gali pateikti elektroninio vartotojų ginčų sprendimo platformoje http://ec.europa.eu/odr/.

www.rusty.lt turi teisę reikalauti atlyginti užsakymo transportavimą, jei klientas vienašališkai atšaukia vykdomą užsakymą, taip pat prekės grąžinimo, keitimo atvejais, jei taip nutiko kliento iniciatyva.

Prekių kokybės garantija

  • Visoms prekėms taikomi gamintojų nustatyti garantiniai terminai.
  • Pateikiant prekę garantiniam remontui pakanka turėti pirkimo dokumentą (PVM sąskaitą – faktūrą, kurią gausite el.laišku automatiškai, kai Jūsų užsakymo statusas bus patvirtintas įvykdytu)  arba užpildytą garantinį taloną (garantiniai dokumentai gali būti siunčiami atskirai nuo užsakymo (klientui pareikalavus). Prekes siunčiame tiesiai iš sandėlio, todėl garantiniai dokumentai pakuotėje gali būti neužpildyti. Prašome pristatyti juos www.rusty.lt parduotuvės adresu ir mes juos užpildysime).
  • Gamintojo garantija netaikoma natūraliai susidėvinčioms prekių dalims.

Lietuvos Respublikos įstatymai numato, kad pakanka turėti pirkimo dokumentą (kasos čekis, sąskaita-faktūra ar lizingo sutartis), jei juose yra tiksliai nurodytas gaminys. Toks dokumentas patvirtina prekės įsigijimo datą ir asmenį, kuris įsigijo įrangą. Pardavėjo garantinį taloną papildomai pateikti būtina tik jei pirkimo dokumente nėra tiksliai nurodytas įrangos modelis (tuomet garantiniame dokumente turi būti nurodyti įrangos identifikavimo duomenys).

Klientas turi teisę pasikeisti į kitą tokią pačią ar bet kokią kitą tinkamą prekę arba www.rusty.lt įsipareigoja grąžinti sumokėtus pinigus jeigu prekė yra nekokybiška.

Sutarties sudarymas

Užsakymo patvirtinimo puslapyje turėsite pažymėti, kad esate susipažinęs su apsipirkimo mūsų el. parduotuvėje taisyklėmis. Paspaudę mygtuką „Patvirtinti Užsakymą”, Jūs patvirtinate prekių krepšelyje esančių prekių užsakymą. Iškart po Užsakymo išsiuntimo Jūs gausite patvirtinimą, kad užsakymas gautas ir priimtas. Pati pirkimo sutartis įsigalioja tada, kai mes gauname pranešimą iš banko, kad atlikote apmokėjimą.